ul. St. Moniuszki 1A
Termin ważności: Trzy lata od daty produkcji
Warunki przechowywania:
Przechowywać w wentylowanych pomieszczeniach w temperaturze od -30°C do 30°C.
Opakowanie:
Postać preparatu: Proszek
Skład: Szczepy mikroorganizmów z rodzaju Bacillus, w ilości nie mniejszej niż 1x10^9 jednostek tworzących kolonie na gram)
Środek biologiczny stworzony do skutecznego rozkładu i utylizacji szamb, gnojówek, oborników, a także do oczyszczania pomieszczeń hodowlanych w obecności zwierząt. Jego zastosowanie przyczynia się również do poprawy ogólnych warunków sanitarno-higienicznych w trakcie utrzymania zwierząt.
Działanie preparatu "KOMPLEZIM C„
Pod wpływem złożonego, wieloskładnikowego kompleksu mikroorganizmów i enzymów przyspieszana jest naturalna neutralizacja substancji zanieczyszczających w ściekach, gnojowicach, magazynach obornika i kanalizacji. W krótkim czasie następuje redukcja objętości odpadów i ich dezynfekcja. W odpadach pochodzenia zwierzęcego następuje zahamowanie rozwoju mikroflory chorobotwórczej, neutralizacja nieprzyjemnych zapachów oraz zmniejszenie stopnia kiełkowania nasion chwastów.
Stosowanie i dawkowanie:
Przygotowanie roztworu roboczego: Rozpuścić 20 g preparatu w 10 litrach ciepłej, niechlorowanej wody. Pozostawić przez 60 minut przy temperaturze od plus (20-30)°C, następnie wymieszać.
Norma zużycia:
Zalecenia:
Wilgotność obornika powinna wynosić, co najmniej 60% (przy niższej wilgotności masę należy nawilżyć wodą). Roboczy roztwór należy zużyć w ciągu doby. Wprowadzanie preparatu wykonuje się w obecności zwierząt.
Zalety „KOMPLEZYM C”:
Zmniejsza nasycenie ostrych nieprzyjemnych zapachów.
Ogranicza powstawanie amoniaku.
Ogranicza pojawianie się w pomieszczeniu patogennych mikroorganizmów i grzybów.
Likwiduje lepkość osadów dennych obornika bezściółkowego.
Zmniejsza ilość ścieków pochodzenia zwierzęcego z kompleksu
Dawkowanie preparatu:
Zaleca się wcześniejsze przygotowanie roztworu macierzystego. W tym celu 1,0 kg preparatu rozpuszcza się w 4-5 litrach wody (BEZ ZAWARTOŚCI CHLORU!). Dla przyspieszenia pobudzenia bakterii i aktywacji ich życiowej aktywności, do roztworu macierzystego można dodać 0,2-0,25 litra melasy, glukozy lub syropu cukrowego, dokładnie wymieszać i pozostawić na 30-40 minut w ciemnym miejscu niedostępny. Oznaką gotowości preparatu do zastosowania jest obecność lekkiej pianki na powierzchni roztworu macierzystego. Roztwór macierzysty ponownie dokładnie miesza się i przelewa do zbiornika opryskiwacza. Zalecana temperatura wody używanej do roztworu macierzystego powinna mieścić się w zakresie 25-30°C.
Preparat wprowadza się do mas roślinnych podczas ich bezpośredniego rozdrabniania i zakładania do przechowywania przy użyciu aplikatorów, plecakowych opryskiwaczy lub innych powszechnie stosowanych w gospodarstwie metod.
Optymalna wilgotność masy sianokiszonki podczas zakładania powinna wynosić od 65 do 75%, a udział ziarna - poniżej 25%. Jeśli to możliwe, aplikator ustawia się na zużycie wody wynoszące 3,0-3,5 l na 1 tonę masy. W przypadku niemożności takiego ustawienia, obliczenia dotyczące ilości preparatu przeprowadza się, bazując na dostępnej ilości wody.
Przykład: do obróbki 1 tony masy instalacja zużywa 1 litr wody. Całkowita ilość wody w instalacji wynosi 250 litrów. Zgodnie z tą ilością wody wystarcza to do przetworzenia 250 ton masy. Ilość preparatu = 250 x 2 = 500 g, czyli w 250 litrach wody powinno zawierać się 500 g bio-koncentratu Litosyl Plus.
Biosynthesis S.A. to firma specjalizująca się w innowacyjnych, mikrobiologicznych produktach dla rolnictwa oraz naturalnych suplementach diety dla zwierząt i ludzi.
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Projekt i wykonanie: KIKdesign